Вовчанська міська військова адміністрація

 

Харківська область

В передачі взяв участь заступник Міністра економіки України Ігор Безкаравайний, представники Всесвітньої продовольчої програми ООН та FSD, заступник начальника Харківської ОВА Євген Іванов.

Всесвітня продовольча програма ООН придбала 3 машини для підготовки ґрунту до розмінування, що були розроблені у Харкові. Першу машину протестували та передали піротехнічним підрозділам FSD. Ще дві машини виготовляють. 

«Розробка та виготовлення таких машин для розмінування – позитивний приклад співпраці бізнесу, держави і міжнародних партнерів, створення конкурентоспроможної продукції українського виробництва», - зазначив Ігор Безкаравайний. 

Головна перевага вітчизняної машини для підготовки ґрунту до розмінування перед іноземними аналогами – простота конструкції дозволяє проводити оперативний ремонт при підриві на вибухонебезпечних предметах. Ціна однієї машини – 5,6 мільйона гривень, а закордонний аналогічний засіб коштуватиме від 500 тисяч євро.  

«Вдячний нашим постійним партнерам з Всесвітньої продовольчої програми ООН, FAO та FSD за підсилення піротехнічних підрозділів, пришвидшення темпів розмінування Харківщини та довіру до українського виробника. Харківщина – один із найбільш замінованих регіонів України, тож цей напрямок роботи пріоритетний для нашої області», - зазначив Євген Іванов.

https://kharkivoda.gov.ua/