Вовчанська міська військова адміністрація

 

Харківська область

2024-07-05

Про це йшлося під час засідання Координаційного центру підтримки цивільного населення при ХОВА під головуванням заступника начальника Харківської ОВА Євгена Іванова наприкінці червня.

Головна функція установи – всебічна підтримка жителів низки населених пунктів Вовчанської тергромади, які вимушено евакуювалися внаслідок дій російських окупантів. 

«Впродовж останніх двох місяців з Вовчанської тергромади було евакуйовано близько 8 тисяч жителів. Тож ініціатива створення профільного хабу саме для жителів цих населених пунктів дуже актуальна. Спільно з благодійними фондами та волонтерськими організаціями, органами місцевого самоврядування розвиваємо та незабаром запустимо в роботу хаб», - зазначив Євген Іванов. 

Також в межах засідання обговорили перебіг евакуації цивільного населення з прикордонних населених пунктів Богодухівського, Харківського та Чугуївського районів. Від 10 травня евакуйовано 11 996 осіб. З них понад 1600 виявили бажання заселитися до місць компактного розташування Харкова та області. 

«В процесі евакуації беруть участь представники 24 волонтерських організацій та благодійних фондів. В транзитних центрах людей забезпечують усім необхідним – від юридичного супроводу до забезпечення житла в місцях компактного розташування. Також маємо резерв таких місць в Кіровоградській, Тернопільській та Закарпатській області. Впродовж останніх 2 тижнів до МКП Закарпаття виявили бажання переїхати 30 людей із числа раніше евакуйованих з прикордоння області», - розповів Директор департаменту цивільного захисту ХОВА Іван Сокол.