Вовчанська міська військова адміністрація

 

Харківська область

 

В Харківській області та м. Харків субсидією на оплату за спожитий природний газ користується понад 30% домоволодінь регіону. Значна частина таких домоволодінь не сплачує навіть визначений управліннями соцзахисту обов’язковий платіж. Компенсація вартості палива для пільгової категорії споживачів оформлюється без залучення грошових коштів, лише протокольними заліками. А отже, така система сприяє занепаду роботи газових мереж.

В даний час державну допомогу отримує понад 320 тис. родин регіону. Нові, збільшені в травні ціни, вдвічі добавлять долю папірців при розрахунках за газ. Тенденція відсутності обігових коштів для придбання матеріалів, палива, виплату заробітної плати та ін. унеможливить ремонтні роботи на газопроводах, стабільне функціонування газорозподільних мереж.

 

«Зараз склалась ситуація, коли промисловість та люди, що не отримали державних допомог, платять за доставку газу субсидіантам. Щоб ліквідувати аварійну ситуацію, відремонтувати газопроводи, придбати лічильник і безкоштовно встановити його споживачу потрібні «живі» кошти. Але субсидія цього не забезпечує», - повідомив заступник голови правління з обліку газу ПАТ «Харківгаз» Юрій Маслюк.

Першими про наслідки діючої системи субсидій розповіли в Тернопільгазі. Відсутність «живих» грошей вже призвела до невиплати протягом останніх трьох місяців заробітної плати працівникам. При цьому населення є основним споживачем газу Тернопільщини, 80% якого оплачує паливо за допомогою паперових державних допомог.

В Харківській області населення витрачає близько 70% загального обсягу газу і також є найбільшим споживачем. Кожна третя родина вже користується субсидією по оплаті за газ. При збільшенні кількості субсидіантів та долі «фантикових» розрахунків, суттєві перешкоди чекають не тільки тернопільських, а і харківських газівників.

«Вартість газу для наших клієнтів є високою і ми завжди радимо споживачам звертатися для отримання державних допомог. Але система надання субсидій не повинна бути перешкодою, а навпаки підтримувати і захищати інтереси споживачів», - розповіла провідний фахівець відділу супроводження клієнтів - фізичних осіб ПАТ «Харківміськгаз» Надія Шаталова.

Довідка: ПАТ «Харківгаз» здійснює розподіл природного газу на території Харківської області. Підприємство обслуговує 17 тис. км. газопроводів. Щорічні обсяги транспортування складають близько 800 млн. м. куб. природного газу. ПАТ «Харківгаз» забезпечує природним газом понад 450 тис. домоволодінь Харківщини. Підприємство є одним з найбільших роботодавців та платників податків області. Штат підприємства складає близько 3 тис. працівників. Щорічні податкові відрахування Компанії до бюджетів усіх рівнів становлять більше 100 млн. гривень.