Вовчанська міська військова адміністрація

 

Харківська область

Зарплата — істотний фактор, який може вплинути на вибір роботи шукачем. Проте нерідко трапляється, що у вакансії все влаштовує — умови, графік, обов’язки. Але є одне «але». У полі «зарплата» панує порожнеча, а в самому описі вакансії зустрічається: «залежно від досвіду» або «конкурентоспроможна».

Роботодавець не визначився із сумою та обсягом завдань. Буває, що в компанії відкривається новий напрямок або роботодавець шукає спеціаліста рідкісної чи зовсім нової професії. У таких випадках важко визначитися із можливою сумою винагороди. Тоді роботодавець намагається з’ясувати у кандидата під час співбесіди, скільки б він хотів отримувати, скільки отримував на попередньому місці роботи або яка сума буде прийнятна.

Роботодавець боїться втратити кандидата через зарплатну вилку. Це ситуація, коли рівень зарплати залежить від професіоналізму шукача. Компанії побоюються: якщо вони назвуть зарплатну вилку, всі розраховуватимуть на максимальну суму. Якщо ж роботодавець просто вкаже зарплату від 15 тисяч, досвідченіший кандидат може не звернути на вакансію уваги, бо сума не відповідає його зарплатним очікуванням. У таких випадках роботодавці вважають за краще просто приховати суму заробітної плати.

Роботодавець не хоче демотивувати наявних працівників. Щоб залучити найкращих фахівців, компанії нерідко змушені пропонувати кандидатам вищу зарплату, ніж та, яку вони платять вже найнятим працівникам. На думку роботодавця, якщо не приховувати зарплату від інших працівників, то вони можуть бути демотивовані або почнуть конфліктувати.

Роботодавцю важлива мотивація кандидата та схожі з компанією цінності. Якщо компанія шукає однодумців, які захоплені професією, зацікавлені в перерахованих завданнях, проєктах, і готова платити їм суму, вищу за ринкову, то у кандидата мотивація має перевищувати гроші.

Зарплата, нижча за ринкову. Трапляються випадки, коли роботодавець справді може запропонувати шукачу тільки зарплату, нижчу за ринкову. Тому він приховує дані у вакансії та намагається привернути увагу до інших переваг роботи у компанії.

У компанії діє політика про нерозголошення зарплат. Роботодавець може не захотіти обговорювати з кандидатом розмір заробітної плати, доки не переконається у його компетентності. У таких випадках суму озвучать під час співбесіди або після першого етапу відбору.

Компанія шукає топ фахівця. Співбесіди на такі посади — це дуже серйозні переговори, де й узгоджують розмір зарплати. Якщо ви хочете дізнатися зарплату раніше, ніж погодитися на співбесіду з рекрутером, поставте йому запитання — від чого залежатиме сума вашого окладу та яка нижня планка зарплатні.