Вовчанська міська військова адміністрація

 

Харківська область

     23 вересня 2021 року заступник Міністра соціальної політики Ольга Ревук взяла участь у семінарі „Смисли і цінності нової державної служби: рівність можливостей”, який був організований Національним агентством України з питань державної служби.

  Участь у заході взяли також Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина, Міністр Кабінету Міністрів України Олег Немчінов, Урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко, народний депутат України Марина Бардіна, інші представники влади, міжнародних та громадських організацій, які опікуються проблемами гендерної рівності.

Під час заходу учасники обговорювали актуальні питання посилення лідерства жінок у суспільному та політичному житті, стан сучасної державної політики України, спрямованої на досягнення рівності жінок і чоловіків в усіх сферах життєдіяльності суспільства, на створення необхідних соціальних і політичних передумов для найповнішої реалізації потенціалу жінок і чоловіків у трудовому, суспільному та особистому житті.

Під час свого виступу Ольга Ревук поінформувала, що в Україні питання забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків знаходиться у центрі уваги діяльності Уряду. Активно відбувається процес інтеграції гендерних підходів в усі сфери, що дозволяє формувати політику, орієнтовану на різні групи жінок і чоловіків.

„Одним із завдань Міністерства соціальної політики як спеціально уповноваженого центрального органу з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків є створення умов для жінок для реалізації їхніх прав у політичній, економічній та соціальній сферах”, – сказала заступник Міністра з питань європейської інтеграції.

Учасники семінару зазначили необхідність продовження системної роботи у сфері забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, консолідації зусиль державних органів та громадянського суспільства з метою скорочення ґендерної нерівності та подолання дискримінації.

Довідково: у світовому рейтингу (Індекс глобального гендерного розриву) Україна займає 74 місце серед 156 країн світу за індексом гендерного розриву:

щодо економічних можливостей – 44 місце,

реалізація в освіті – 27 місце,
щодо охорони здоров’я – 41 місце,

розширення прав та можливостей у політиці – 103 місце (98 місце щодо представництва жінок у Парламенті, 110 місце – щодо представництва жінок на вищих керівних посадах).

В Україні проблема гендерної нерівності залишається у багатьох сферах. Зокрема, значними залишаються гендерні розриви у політичний сфері (представництво жінок у Парламенті складає 20,8%) та на вищих керівних посадах (23%).

Все ще існують суттєві гендерні розриви в оплаті праці. У 2020 році середня оплата праці чоловіків на 20,4 % перевищувала оплату праці жінок, а у такому виді економічної діяльності, як „Мистецтво, спорт, розваги та відпочинокˮ розрив в оплаті праці становив 36 %, у фінансовій та страховій діяльності – 32 %.