Вовчанська міська військова адміністрація

 

Харківська область

CDTO Annual Forum щорічно збирає драйверів цифрових змін в Україні. Цьогорічний форум став важливою платформою для обговорення основних напрямів реалізації Стратегії цифрового розвитку інновацій України WINWIN, а також розширення повноважень CDTO, які набувають нової ролі в управлінні інноваціями.

«CDTO — важливі драйвери цифрових змін в Україні, які роблять внесок у досягнення нашої місії — побудувати найзручнішу цифрову державу для громадян та технологічного бізнесу. З цього року ми розширюємо повноваження CDTO, і тепер вони не лише займатимуться цифровізацією, а й розвиватимуть інновації. Це можливість реалізувати нові проривні ідеї, впроваджувати технології, розвивати інновації у різних сферах, будувати партнерства та стимулювати розвиток регіону. Також цього року ми маємо плани щодо розвитку інституту CDTO. Нам потрібно посилювати міністерства, державні органи, розвивати регіони та пришвидшуватися у впровадженні змін» , — зазначив  Михайло Федоров , Віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації України.

В Україні станом на квітень 2025 року працює 61 CDTO: 17 – у міністерствах, 29 – у центральних органах виконавчої влади, 15 – в обласних військових адміністраціях. І відтепер їхня роль значно ширша. Правительство розширило повноваження CDTO: тепер вони відповідають не лише за цифрову трансформацію, а й за розвиток інновацій. CDTO координуватимуть інноваційні проекти, розвиватимуть екосистему новацій у державі, співпрацюватимуть з бізнесом, науковими установами та освітою, щоб разом упроваджувати нові технології. Такий підхід допоможе державі бути гнучкою, ефективною та готовою до викликів майбутнього.

«Затвердження Стратегії цифрового розвитку інновацій до 2030 року дало старт новому етапу – CDTO стали не лише драйверами цифрової трансформації, а й стратегічними лідерами інновацій. Вони отримали розширені повноваження для розробки та впровадження інноваційних рішень на всіх рівнях державного управління. Завдяки CDTO ми вже змогли зробити цифрову трансформацію ефективною та зрозумілою для українців. Тепер разом упроваджуємо інновації — для перемоги, відновлення, нових рішень та кращої якості життя» , — зазначила  Валерія Іонан , заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції.

Нові повноваження CDTO охоплюватимуть:

  • Технологічне оновлення оборонного сектору
  • Цифрову медицину, фармацевтику, медичне обладнання
  • Альтернативну енергетику та енергоефективність
  • Аграрні технології
  • Високотехнологічний транспорт, авіа- та суднобудування
  • Екологічні інновації
  • Виробництво нових матеріалів, нанотехнології
  • Робототехніку, IT та ШІ

«Сьогодні цифрова трансформація виходить за межі технологій — вона стає способом стратегічного мислення та інструментом впливу на ключові сектори нашої економіки. Розширення повноважень CDTO — це не лише нові функції, а й про нову якість управління інноваціями. В основі цієї трансформації — довіра, партнерство та професійні спільноти, які працюють на результат. Ми віримо, що разом здатні зробити Україну державою, де інновації не просто з'являються, а системно змінюють життя людей на краще» , — зазначив  Віктор Лях , президент Фонду Східна Європа.

Розширення повноважень CDTO — це один із етапів реалізації Стратегії цифрового розвитку інновацій WINWIN. Стратегія передбачає відкриття ринків для технологічного бізнесу, побудову найзручнішої цифрової держави у світі та формування інноваційної економіки. Інновації, що лежать в основі Стратегії WINWIN, слугуватимуть інструментом для подолання ключових соціальних, економічних та технологічних викликів, сприяючи сталому розвитку та підвищенню конкурентоспроможності країни: зміцнення обороноздатності через технології; відновлення інфраструктури, орієнтованої на зелену економіку; покращення якості життя через медичні та соціальні інновації; розвиток освіти, яка відповідає викликам сучасного світу; залучення інвестицій та створення нових робочих місць.

Ми прагнемо, щоб Україна 2030 року стала країною, де інновації формують економіку, гарантують національну безпеку та сприяють глобальній стабільності.

Три основні етапи, на яких ґрунтується стратегія та дорожня карта розвитку інновацій в Україні: 

1.  Розвиток екосистеми інновацій та інноваційне підприємництво:  створення інфраструктури для підтримки малого та середнього бізнесу, розвиток регіональних та міжнародних кластерів, а також стимулювання наукових парків, трансферу технологій та комерціалізації інновацій. Це дасть змогу побудувати сильну інноваційну екосистему, здатну ефективно підтримувати нові ідеї та підприємства.

2.  Дерегуляція:  створення сприятливих умов для розвитку інновацій через полегшення бюрократичних процесів та зниження адміністративних бар'єрів. Важливо забезпечити зручні умови для бізнесу, включаючи доступ до фінансування, інфраструктури, а також захист прав інтелектуальної власності. Така дерегуляція дасть змогу швидше впроваджувати нові технології та залучати інвестиції.

3.  Пріоритезація секторів:  фокусування на найбільш перспективних для інноваційних змін галузях, таких як оборона, медицина, енергетика, агросектор, транспорт та екологія. Це дасть змогу максимально ефективно використовувати ресурси для розвитку технологій у ключових для країни сферах.

Крім того, під час форуму представили результати п'яти років регіональної цифрової трансформації. За цю годину: 

  • реалізували 335 регіональних проектів 
  • у 15 регіонах призначено CDTO ОВА, створено підрозділ цифровізації, затверджено регіональну програму 
  • запустили портал Дія.Цифрова громада з функціоналом оновлення та відображення рівня цифрової трансформації регіонів та громад України. До роботи на платформі залучено 1 100 з 1 469 громад 

Також у CDTO була можливість ознайомитися з екосистемою проектів Мінцифри та краще зрозуміти формати взаємодії, зокрема:  

  • можливості апскілінгу та рескілінгу на платформі Дія.Освіта 
  • навчальні програми для цифрових лідерів від CDTO Campus
  • підтримки малого та середнього бізнесу через можливості Дія.Бізнес
  • розвиток доступності послуг на місцевому та регіональному рівнях 
  • упровадження Мрії у школах України

CDTO Annual Forum організовано Міністерством цифрової трансформації України та Програмою EGAP, що виконується Фондом Східна Європа за підтримки Швейцарії.